Nowy portal Warszawa1939.pl - 20/12/2017

20.12.2017

Nowa odsłona portalu Warszawa1939.pl

 

Z wielką radością prezentujemy Państwu nową odsłonę naszego portalu!

 

Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu efekt pracy programistów z firmy Netreactive, którzy używając nowych technologii połączyli projekt graficzny i architekturę portalu opracowaną przez Łukasza Sawickiego (Made in Cosmos) z koncepcją bazy danych stworzoną jeszcze w 2003 r. przez Krzysztofa Jaszczyńskiego.

Dla nas to wielki krok naprzód - liczymy że dzięki nowym funkcjonalnościom będziemy mogli przekazać Państwu jeszcze więcej wiedzy dotyczącej architektury i historii dawnej Warszawy i że ta wiedza będzie łatwiej dostępna, niż była na dotychczasowym portalu, który powstał w 2001 roku.

Wśród licznych nowości pragniemy zwrócić Państwu uwagę na nowy fotoplan, będący podstawą do poruszania się po przedwojennej Warszawie. Działa on w oparciu o serwis mapowy m.st. Warszawy.
Niestety konwersja dotychczasowych zaznaczeń budynków na fotoplanie w wielu przypadkach wymaga jeszcze ręcznej korekty - nie wszystkie budynki trafiły dokładnie na swoje miejsce. A ponieważ obiektów na nim zaznaczonych jest ponad 3300, to korekta ich położenia może chwilę potrwać, za co z góry przepraszamy.

 

 

Fotoplan umożliwia tworzenie nowych warstw tematycznych - testowo dodaliśmy warstwę "Lwy" i "Neony" - obiecujemy, że będziemy sukcesywnie je rozbudowywać - (w tej chwili na każdej z tych warstw jest tylko po jednym obiekcie).

Podobnie jak na poprzednim portalu znajdziecie Państwo działy Biblioteka, Muzeum i Detal. Zapraszamy do ich odwiedzania!

Zapraszamy do wnikliwego czytania zawartości naszego portalu oraz zgłaszania nam mailowo uwag, uzupełnienień, poprawek i ewentualnych błędów. Ilość danych, jakie musieliśmy przenieść do nowego systemu była na tyle wielka, że liczymy się z możliwością, że niektóre z nich mogły się przenieść nie do końca prawidłowo, mimo starań całego zespołu.

Dziękujemy wszystkim współpracującym przy pracach związanych z przebudową naszego portalu, które były możliwe dzięki dofinansowaniu udzielonemu w ramach Programu "Patriotyzm Jutra", prowadzonego przez Muzeum Historii Polski.

 

Zarząd Fundacji "Warszawa1939"