Budowa:
około 1893.
Budynki wzniesiono dla Fabryki Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych Roman Plewkiewicz & Co, powstałej w 1886 jako filia niemieckiej wytwórni Württembergische Metallwarenfabrik z Geislingen. Początkowo mieściła się przy Lesznie, a na Czerniakowską przeniosła w 1893.
Od strony Czerniakowskiej wybudowano parterowy budynek o fasadzie z nieznacznym ryzalitem środkowym o półkolistym zwieńczeniu, zaś zabudowania fabryczne ulokowano w głębi posesji. Składały się na nie: stojący na środku posesji długi budynek z przylegającą doń kotłownią, równoległy do niego budynek ozdobiony wysoką wieżyczką z zegarem, oraz nieco mniejszy budynek zamykający posesję od północnego wschodu, oraz pomiędzy skrzydłami, na dziedzińcu, kolejny, parterowy, wolno stojący budynek poprzedzony ogródkiem z fontanną.
W 1900 firmę przekształcono w Towarzystwo Akcyjne Fabryki Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych, po 1911 spółka podupadła, w 1934 znalazła się w stanie upadłości.
W 1935 zakład wydzierżawił dotychczasowy konkurent - Towarzystwo Akcyjne Norblin, Bracia Buch i T. Werner.
Przebudowy:
w nieznanym nam okresie wolno stojący budynek na dziedzińcu fabryki został częściowo rozebrany, aby ustąpić miejsca nowej hali, przykrytej półkolistym dachem wzniesionej we wschodnim narożniku posesji.
Zniszczona:
w 1944. Po wojnie ruiny fabryki rozebrano, a teren wcielono w obszar Centralnego Parku Kultury.